Spare part - mCase for Stripe Reader M2, white
SpacePole mCase™ is a low-profile protective casing that enables a mobile payment device to be mounted for static payments, or attached to a mobile device or even attached via a retractable belt clip or lanyard
-
- Replacement protective case for Stripe Reader M2
- Lightweight design for easy handling
- 2-year warranty
Available colour(s)
Product Enquiry
If you have any queries about the product, pricing, or purchasing options, please click the button below.
Product Specifications
| Colour Name | White |
|---|---|
| Colour Type | Structured |
| Device Brand | Stripe |
| Compatible device name | Stripe Reader M2 |
| Main material | Plastic |
| Product Version | 1.0 |
| Unit Weight | 0.01 kg |
| Unit Depth | 57.8 mm |
| Unit Height | 8.1 mm |
| Unit Width | 63.1 mm |
| Units per Box | 1 |
| Box Weight | 0.1 kg |
| Box Depth | 193 mm |
| Box Height | 63 mm |
| Box Width | 126 mm |
| Warranty | 2 Years |
Installation Guide
| Name | Download | File type | |
|---|---|---|---|
|
|
MK15-0351-A4-2sides vers.1.0 (mCase for Stripe Reader M2).pdf | 564 KB |
Features
-
Fixed and Mobile Payments mounting solutions
Benefits
-
Mount payment devices from ANY manufacturer