SCO Kiosk set for Epson TM-T88
SPSK501-02
Kiosk set for printers:
Used in conjunction with the appropriate centre module, this cover and bracket allows for the installation of the Epson TM-T88 printer
SPSK501 for Epson TM-T88 printer
-
- Kiosk set designed for integration with the Epson TM-T88 printers
- Enables high-performance receipt printing for self-checkout applications
- 5-year warranty
Available colour(s)
Product Enquiry
If you have any queries about the product, pricing, or purchasing options, please click the button below.
Product Specifications
| Colour Name | Black |
|---|---|
| Colour Type | Structured |
| Device Brand | Epson |
| Compatible device name | TM T88 |
| Main material | Metal |
| Product Version | 2.0 |
| Mounting Type | Floor , Counter |
| Unit Weight | 1.16 kg |
| Unit Depth | 162.3 mm |
| Unit Height | 251.4 mm |
| Unit Width | 159 mm |
| Units per Box | 1 |
| Box Weight | 1.42 kg |
| Box Depth | 264 mm |
| Box Height | 183 mm |
| Box Width | 214 mm |
| Warranty | 5 Years |
Installation Guide
| Name | Download | File type | |
|---|---|---|---|
|
|
MK15-0397_V2.0 (SCO Kiosk TM-T88 Printer).pdf | 613 KB |